Kúpele

Slovensko je obdarené neskutočným prírodným bohatstvom – početné minerálne pramene vyvierajúce na povrch, ktorých liečivá sila má blahodarné účinky na ľudský organizmus. Už v dávnych časoch sa považovali za zázračné a pozoruhodné vďaka svojej schopnosti liečiť choroby a prinavracať zdravie.

Bardejovské kúpele – história a tradícia. Liečila sa tu Napoleonova manželka Mária Lujza, ruský cár Alexander I., cisárovná Alžbeta známa ako Sisi. Najstaršia zmienka o kúpeľoch pochádza z roku 1247.

Kúpele Bojnice – v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí.

Kúpele Brusno – v srdci stredného Slovenska, v údolí Slovenského Rudohoria, ležia obklopené zamatovou vôňou ihličnatých lesov. Pramene prírodných liečivých minerálnych vôd klasifikovaných ako „prírodná minerálna voda, vysoko mineralizovaná, kyselka, hydrogén- uhličitanovo-síranovo, vápenato-horečnatá.

Kúpele Červený Kláštor Smredžonka – zdravá minerálna voda Smerdžonka vyviera z hlbín zeme už od nepamäti a vďaka špecifickému zápachu po sírovodíku, miestni obyvatelia verili, že pochádza z iného, nadprirodzeného sveta. Miesto, kde sa voda a plyny dostávali na povrch, nazvali “jama smrti”.

Prírodné jódové kúpele Číž – Kúpele Číž za svoj vznik vďačia náhodnému objavu jódo-brómového prameňa v roku 1862, keď čížsky občan Harnócz Andráš pri kopaní studne na svojom pozemku narazil na slanú vodu. Prví „pacienti“ boli miestni občania.

Kúpele Dudince – základom liečby je minerálna voda, ktorej zloženie je jedinečné v celosvetovom meradle. Vďaka súčasnému vysokému obsahu oxidu uhličitého a sírovodíka je vhodná na liečbu viacerých ochorení, aj keď sa vyskytujú v kombinácii.

Kúpele Kováčová –  …čoskoro…

Kúpele Lúčky – ležia v horskej, na juh otvorenej doline, pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú v tichom horskom prostredí a sú vhodné pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného rušného života.

Kúpele Nimnica – v prírode Javorníkov, nad Nosickou priehradou mládeže a jedinečné zloženie prírodnej minerálnej vody, s obsahom stopových prvkov, ich predurčujú na liečenie dýchacích a tráviacich ciest, obehového, pohybového, nervového aparátu, gynekolo-gických a onkologických chorôb.

Kúpele Nový Smokovec – patria k najznámejším klimatickým kúpeľom na Slovensku. Sú situované v centre Tatranského národného parku (TANAP), pod Slavkovským štítom, v nadmorskej výške 1018 m.n.m.

Kúpele Piešťany – najznámejšie kúpele s termálnou minerálnou vodou a liečivým unikátnym sírnym bahnom. Moderné metódy liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu, ale aj prekrásny kúpeľný park.

SPA Aphrodite Rajecké Teplice – prírodné liečivé zdroje tvoria základ kúpeľnej liečby. Ich nevídaná rozmanitosť a škála sústredená na jednom mieste dáva predpoklad ich komplexného pôsobenia na organizmus s dosahovaním ozdravných účinkov, navráteniu zdravia a harmónie.

Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice – raritou kúpeľov je výskyt termálnych prameňov s teplotou vody od 37 – 52,5°C, z ktorých popri významných liečivých účinkoch vanie duch slávnej minulosti kúpeľov už stáročia. Pýchou kúpeľov je Európsky unikát – Jaskynný parný kúpeľ – Parenica, s teplotou vody 42°C.

Kúpele Sliač – harmónia tela a duše v jedinečnom spojení človeka s prírodou a jej unikátnymi liečivými zdrojmi.

SPA Smrdáky – slovenské “Mŕtve more”, jedinečná sírovodíková minerálna voda a sírnehe bahno.

Kúpele Štós – v čarovnom kúte juhovýchodného Slovenska, v lone malebnej prírody, plnej voňavých jedlí a smrekov na hranici Spišského rudohoria a Slovenského krasu.

Kúpele Trenčianske Teplice – patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov.

Zlaté Kúpele Turčianske Teplice – kráľ Žigmund Luxemburský sa v turčianskej minerálnej vode pred stáročiami kúpaval so zlatou korunou na hlave. Podľa legendy práve spojeniu zlata a turčianskej vody vďačí za vyliečenie lámky, aj za vysoký vek, ktorého sa dožil.

Viaceré klimatické kúpele sú umiestnené v horskom prostredí Vysokých Tatier, kde neobyčajné čisté ovzdušie pomáha pri respiračných ochoreniach.

Nájdete u nás 21 kúpeľných miest s unikátnymi podmienkami, ktoré umožňujú liečebnú rehabilitáciu a rekonvalescenciu vo veľmi širokom spektre ochorení.